BALATONI KOMMUNIKÁCIÓ

TÉRSÉGI KOMMUNIKÁCIÓ JAVÍTÁSA, ÖSSZEHANGOLÁSA
2015 év folyamán a Balaton Fejlesztési Tanács, a Balatoni Szövetség, a Balatoni Regionális TDM Szövetség és a Magyar Turizmus Zrt. Balatoni Marketing Irodáján keresztül elindított egy együttgondolkodási folyamatot a Balaton és a Balatoni Régió jobb érdekérvényesítése és imidzsének növelése érdekében, kommunikációs tevékenységük összehangolása terén. Ezen együttműködés, együttgondolkodás kiszélesítése érdekében szakmai műhely-rendezvényekre került sor a régió kommunikációjának, imidzsének alakításában résztvevő szakemberek, szervezetek bevonásával:
1. Szakmai egyeztetések a térségi szervezetek együttműködése keretében
2015. október 27-i egyeztetés keretében került sor a térségi együttműködés elveinek, témaköreinek meghatározására, mely alapján a szervezettek az alábbi területeken működnek együtt:
2015. október 27-i egyeztetés keretében került sor a térségi együttműködés elveinek, témaköreinek meghatározására, mely alapján a szervezettek az alábbi területeken működnek együtt:
- közös régiós kommunikációs üzenet meghatározása, majd ezt követően ennek használata a saját kommunikációs tevékenység során
- táma specifikáció a tagok között – meghatározásra került, mely szervezet mely témakör esetén végez régiós szintű kommunikációt
- éves kommunikációs program kialakítása és annak végrehajtása
- szervezetek programjainak egyeztetése
- információáramlás rendszerének kialakítása a szervezetek között, egymás tevékenységének folyamatos ismerete
- azonnali kommunikációs reagálást igénylő ügyek (média megjelenésekre válasz) kezelésének rendszere
- egyedi, kommunikációs tervben nem szereplő ötletek (szervezetektől származó, külső szereplőktől származó) kezelése
- a térségi kommunikációba nem illeszkedő külső kommunikációs szereplők kezelése
- az egyes témákhoz kapcsolódó információ biztosítása a kommunikációt végző szervezet részére
- partneri kapcsolati háló, illetékességi lista létrehozása
- közös érdekegyeztetés
- folyamatos szakmai kapcsolattartás rendszere
A szervezetek együttgondolkodásának következő lépcsője a 2016. május 4-i egyeztetés volt, ahol egy – a négy szervezet tevékenységére vonatkozó – kommunikációs terv került kidolgozásra az alábbi területekre vonatkozóan:
- Válságkommunikáció, kapcsolódó feladatok:
- Válságkommunikációs „forró drót” működtetése (telefonszám: 20/412-62-00 / e-mail cím: sos@balatonregion.hu)
- Válságkommunikációs protokoll/javaslat kidolgozása (adott krízis helyzetben kit kell értesíteni, ehhez kapcsolódó címlista összeállítása)
- Balatoni Hírügynökség létrehozása – www.hirbalaton.hu
- A honlap kettős funkciót tölt be: egyrészt a Balatonnal kapcsolatos alapinformációk (rövid, érthető háttéranyagok) feltöltése az oldalra témakörök szerint csoportosítva, másrészt rövid hírek megjelentetése hírfolyam jelleggel, forrás és kontaktszemélyek megjelölésével
- Sajtólista összeállítása
- Rendezvények
- Pozitív kommunikációs kampány
- Éves kommunikációs program részeként havi kommunikációs kampányterv készítése – tudatos, pozitív üzenetek.
- A cél a Balaton térség arculatának, imidzsének formálása.
A feladattervben foglalt tevékenységek megvalósultak, a pozitív kommunikációs kampányt a 4 szervezet folyamatosan végzi.
2. Műhelymunka (2016. április 13.)
A műhelymegbeszélés keretében megtörtént az elmúlt időszak Balatonnal kapcsolatos médiatartalmak vizsgálatáról készített elemzés rövid bemutatása, emellett felszínre kerültek azok a feladatok, problémák, amelyek megjelenése várható ez évben, amire fel kell készülni a térségi kommunikációs együttműködés keretében. A felmerült észrevételek beépültek a fenti kommunikációs tervbe.
3. Videókonferencia (2016. június 21.)
A kommunikációs műhelymunka folytatásaként került sor az önkormányzatok részére előkészített kommunikációs videókonferencia megvalósítására, melynek keretében a válságkommunikáció témában elhangzott módszertani előadás, esettanulmányok bemutatása és a térségi szereplők kommunikáció javítására megvalósított térségi intézkedései (válsághelyzet forródrót, balatoni hírügynökség) kerültek bemutatásra. Az előadásokról felvétel készült, mely a térség valamennyi önkormányzata részére DVD-n megküldésre került.